Články

Petr Nečas: ODS je připravena ke koaliční dohodě na rozpočtovém určení daní

06.12.2011  Článek obsahuje přílohy 
Občanští demokraté považují tento bod programového prohlášení vlády za prioritní. Rozumí starostům obcí a menších měst, že chtějí nápravu současného stavu, a jsou připraveni nalézt kvalitní řešení v souladu s koaliční smlouvou. více..

Kdo vlastně kolik dluží?

01.12.2011 
Stejně jako na úrovni státu se nejpozději v listopadu začínají i na úrovni obcí a krajů sestavovat rozpočty na příští rok. Asi nemusím příliš zdůrazňovat, že se nejedná o úkol nijak jednoduchý, který současná evropská dluhová krize dělá ještě těžším. více..

Vzájemný boj je cestou do pekel

24.11.2011  Článek obsahuje přílohy 
V níže uvedeném textu reaguje senátor Miloš Vystrčil na obsah hromadného e-mailu, který je rozesílán údajně za STAN Kraje Vysočina panem Šafránkem. Celý obsah e-mailu je uveden níže pod reakcí Miloš Vystrčila, jako jeho příloha. více..

Projekt "Nickyho rodina do škol" navštíví Jihlavu

10.11.2011  Článek obsahuje přílohy 
Nevím zda je známo, že již letos v červnu se předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslava Němcová zasadila o zařazení dokumentu Nickyho rodina do učebních osnov a nevím zda je známo, že v podstatě od té doby objíždí paní předsedkyně města České republiky a osobně tento projekt propaguje a prosazuje. více..

Ministerstvo školství odpovědělo do týdne

04.11.2011  Článek obsahuje přílohy 
Na základě dotazu ředitele Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči RNDr. Stanislava Máci jsem na konci října položil panu ministrovi školství Josefu Dobešovi dva dotazy, na které jsem téměř obratem obdržel odpovědi. 
 více..

Změna zákona o DPH a uznatelnost nákladů

27.10.2011  Článek obsahuje přílohy 
Zveřejněná vyjádření objasňují vnímání a postoje Ministerstva financí a Ministerstva pro místní rozvoj k budoucnosti uznávání DPH jako uznatelného nákladu při realizaci "evropských" projektů.  více..

Plný sál sledoval předávání Cen města Telče

26.10.2011  Článek obsahuje fotogalerii  Článek obsahuje přílohy 
Senátor Miloš Vystrčil, vedení města Telče, zastupitelé města, ředitelé škol a desítky hostů se zúčastnili slavnostního předání Cen města Telče za rok 2011 a Uznání města Telče žákům a studentům telčských škol a školských zařízení. více..

Schopným ženám v politice fandím, říká senátor Vystrčil

26.10.2011 
V minulých dnech dorazila do e-mailové schránky senátora Miloše Vystrčila žádost o zodpovězení několika otázek. Odesílatelem dotazníku byla společnost Fórum 50 %, která usiluje o vyrovnané zastoupení žen a mužů ve veřejném životě (více o společnosti najdete na http://padesatprocent.cz/. Odpovědi pana senátora týkající se současného zastoupení žen v české politice přikládáme v plném znění. více..

"Knihy a svoboda" vládnou největšímu veletrhu na Vysočině

21.10.2011  Článek obsahuje fotogalerii  Článek obsahuje přílohy 
Dlouhá fronta při autogramiádě amerického spisovatele, unitářského pastora, filosofa a učitele Roberta L. Fulghuma zahájila 21. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě, který si nenechali ujít ani poslankyně Jana Fischerová společně se senátorem Milošem Vystrčilem více..

Senátor Vystrčil a primátor Jihlavy Vymazal jednali s ministrem dopravy

21.10.2011  Článek obsahuje přílohy 
Dopravní infrastruktura v okolí Jihlavy. Takové téma hrálo prim na čtvrteční schůzce, které se zúčastnili senátor Miloš Vystrčil, primátor města Jihlavy Jaroslav Vymazal a ministr dopravy Pavel Dobeš. více..

Regionální sněm ODS Kladno

20.10.2011 
Jak možná někteří čtenáři mého webu vědí, občas na svém webu zveřejňuji i některá podle mého názoru zajímavá, přínosná nebo i trochu provokativní vyjádření mých přátel a kolegů. Karel Šebek je můj kolega a kamarád senátor, dlouholetý starosta nyní místostarosta obce Neveklov.  více..

Ministr zemědělství Petr Bendl navštívil Bramborářské dny

15.10.2011  Článek obsahuje fotogalerii  Článek obsahuje přílohy 
Nově jmenovaný ministr zemědělství Petr Bendl vystoupil v pátek 14. října na tradičních havlíčkobrodských Bramborářských dnech a potvrdil tak Vysočinu jako významnou bramborářskou oblast. Zároveň se Petr Bendl jednoznačně vyslovil pro úzkou spolupráci se zemědělci a subjekty, které je zastupují. více..