ODS na Vysočině povedou do voleb Tecl a Němcová

29.04.2017

Zpravodajství ČTK | 14:11 | Rubrika ČTK: pol pod


Střítež (Jihlavsko) 29. dubna (ČTK) - Občanské demokraty na Vysočině povede do letošních sněmovních voleb starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, na druhém místě bude dlouholetá poslankyně, bývalá předsedkyně dolní komory Miroslava Němcová. ČTK to dnes řekl předseda regionálního sdružení a místopředseda ODS Miloš Vystrčil.

Ve sněmovních volbách 2013 získala ODS na Vysočině jeden mandát, poslankyní se stala Jana Fischerová, někdejší starostka Havlíčkova Brodu. "Chceme být úspěšnější než v minulých volbách, ale uvědomujeme si, že to bude velmi těžké, protože ke dvěma mandátům vede dvouciferný zisk okolo 15 procent, což by byl na Vysočině obrovský výkon," řekl senátor Vystrčil.

Třetí místo na kandidátce má bývalý primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal a čtvrté předsedkyně oblastního sdružení Třebíč Martina Bártová. Na pátém místě bude předseda oblastního sdružení ODS Pelhřimov Jan Podrázský.

Lídr kandidátky Tecl byl zvolen na konci února, zvítězil ve druhém kole volby, když od 61 hlasujících získal 37 hlasů.

Kraj Vysočina má v nynější Poslanecké sněmovně 11 poslanců, o jednoho víc než v minulém volebním období. Na Vysočině v předčasných volbách v roce 2013 zvítězila ČSSD s 23,01 procenta hlasů, zopakovala tak volební vítězství z řádných voleb v roce 2010. Druhá skončila KSČM s 16,86 procenta a třetí hnutí ANO 2011 s 15,89 procenta. K volbám přišlo 63,37 procenta voličů.

Přílohy