Na půdě Senátu ocení nejlepšího komunálního politika roku 2015

10.11.2015
Jihlavský deník | Rubrika: U nás doma | Strana: 10 | autor: (tz)

Jihlava – Nevšední projekty a nevšední lidé za nimi. Tak zní podtitul prvního ročníku soutěže Komunální politik roku 2015, která pozná celkového vítěze i oceněné v dalších osmi kategoriích už ve čtvrtek 12. listopadu od 14.00 hodin v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky.

Soutěž o nejlepší realizovaný projekt na úrovni územní samosprávy vyhlásil časopis Moderní obec a vydavatelství Profi Press pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové a pod patronací předsedy senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Miloše Vystrčila.
„Ocenění pro komunální politiky a další pracovníky na obcích a městech není nikdy dost. Jsem rád, že jsme společně s paní ministryní, Sdružením místních samospráv a časopisem Moderní obec můžeme v Senátu přispět ke zvýraznění té často drobné a někdy i nedoceněné práce našich lidí na obcích a městech. Každý, kdo není slepý, musí vidět, jak naše obce a města rozkvetly a často překvapují svojí malebností a dynamickým rozvojem. Ajsou to právě velmi často starostové, zastupitelé a zaměstnanci obecních úřadů, kteří na tomto úspěšném rozvoji mají nemalý podíl,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil. Cílem nové soutěže je vyhledat, zviditelnit a ocenit inspirativní a občansky přínosné projekty realizované územními samosprávami. Soutěž je otevřená pro obce, města a městské části všech velikostí a jejím prostřednictvím organizátoři vyzvali komunální politiky a zaměstnance samospráv, aby výsledky své práce, svého umu a své kreativity představili veřejně.
Na půdě Senátu tak pořadatelé vyhlásí nejlepší projekty v osmi dílčích kategoriích, ze kterých vzejde celkový vítěz. Jde o Sociální projekt roku (projekt péče o seniory, hendikepované a sociálně znevýhodněné občany), Děti a rodiče (projekt pro předškoláky a jejich rodiče), Sport a veřejné zdraví (podpora sportovních a pohybových aktivit občanů každého věku a podpora zdravého životního stylu), Kulturní, společenská a vzdělávací činnost (programy pro občany, rozvíjení kulturních a historických tradic), Odpadové hospodářství (systém a organizace sběru, likvidace a využití odpadů), Veřejná zeleň (péče o okrasné plochy, parky, lesy), Dopravní projekt roku (inovativní způsob řešení jednotlivých druhů dopravy a jejich harmonizace) a Ekologický projekt roku (malé i velké projekty na ochranu životního prostředí). Finančníprémiepronejlepšív jednotlivých kategoriích je 20 tisíc korun, celkový vítěz si odnese 50 tisíc korun.