ODS na Vysočině opět povede senátor Vystrčil

09.03.2013
Zpravodajství ČTK | 15:58 | Rubrika: Politika - Jihlavský kraj | autor: rek

Jihlava 9. března (ČTK) - Předsedou ODS na Vysočině se na dnešním regionálním sněmu v Jihlavě stal senátor Miloš Vystrčil. Skončilo tak čtyřměsíční období, kdy občanští demokraté v Kraji Vysočina neměli předsedu. Na konci loňského října rezignoval Ivo Strejček. ČTK o výsledku volby dnešního sněmu informoval manažer ODS z Vysočiny Jaroslav Makovec.

"Můj mandát je zatím na osm měsíců, chtěl bych naši politiku zase víc přiblížit občanům a pomoci připravit stranu na supervolební rok 2014, kdy nás čekají volby parlamentní, komunální i do europarlamentu. A snahou ODS samozřejmě je, aby v nich uspěla," řekl ČTK Vystrčil.

Zatím neví, zda o místo regionálního předsedy bude usilovat i na řádném listopadovém regionálním sněmu. Rozhodne se prý také s ohledem na to, zda bude cítit dostatečnou podporu okresních sdružení. "Zatím bych chtěl těch osm měsíců především využít k tomu, abychom přesvědčili lidi v tom, že není důvod podléhat malomyslnosti," uvedl senátor.

Vystrčil byl dnes jediným kandidátem na uvolněné místo. Strejček vedení strany na Vysočině opustil po tom, kdy se marně pokoušel získat podporu na nominaci na předsedu strany. Tehdy získal ve svém kraji stejný počet hlasů jako předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. "Není to dobrý signál pro voliče, že bychom chtěli něco změnit," zdůvodnil tehdy svou rezignaci europoslanec Strejček.

Vystrčil se do čela občanských demokratů na Vysočině vrací po čtyřech letech. Stranu v kraji vedl v rozmezí let 2002 až 2009. V minulosti byl také hejtmanem Vysočiny.