AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Památník popravených v Jihlavě

31.08.2016 
U památníku, který je umístěn v blízkosti jihlavské vysoké školy, dříve justičního paláce, jehož součástí byla také věznice, se scházíme v srpnu pravidelně. více..

Příprava významné dopravní stavby „Okružní křižovatka Kasárna“ vrcholí

30.08.2016 
Na základě pozvání starosty obce Markvartice Josefa Nedvěda se v pondělí 22. 8. 2016 uskutečnilo na Obecním úřadě Markvartice jednání ve věci připravované dopravní stavby: I/38 a I/23 – Okružní křižovatka Kasárna. Účastníci jednání zde především prezentovali aktuální situaci ve vztahu k uvedené stavbě a její další předpokládaný vývoj. více..

Tiskové oznámení: Telčská výstava hasičské techniky

26.08.2016 
V letošním roce je tomu 120 let, kdy se narodil Bohumil Vystrčil, člověk, který v Telči zahájil výrobu motorových hasičských stříkaček tzv. „vystrčilek“. více..

V rozmanitosti a podmanivosti na Vysočinu žádný jiný kraj zkrátka nemá, říká senátor Miloš Vystrčil

25.08.2016 
parlamentnilisty.cz | Rubrika: Rozhovory | Strana: 0 | Autor: Barbora Richterová více..

Tiskové oznámení: Vyhláška k měření tepla bez klíčových úprav?

22.08.2016 
Má upravovat pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody a především řešit požadavky na měrné ukazatele spotřeby, na něž čekají desetitisíce lidí bydlících zejména v bytových domech. Novelu vyhlášky č. 194/2007 Sb., která stanoví rozsah toho, jakým způsobem a v jakém rozsahu je potřeba měřiče tepla v bytech instalovat, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky (MPO) garantovalo nejpozději v druhé polovině roku 2015. více..

Tiskové oznámení: Jihlava zavzpomíná na oběti justičních vražd

04.08.2016 
„Děti aby si už nikdy nezranily svá čela o chladné mříže věznic a lágrů, tátové aby nemuseli skrývat svou bolest a mámy neměly vyplakané oči…“ Tak zní motto letošního setkání v Jihlavě ke vzpomínce na oběti justičních vražd politických vězňů, kteří byli popraveni ve věznici tehdejšího krajského soudu v letech 1950 až 1952. Pieta, kterou pořádá město Jihlava a okresní pobočka Konfederace politických vězňů, je naplánovaná na neděli 7. srpna. více..

První lípa cechu klempířů, pokrývačů a tesařů roste v Telči

03.08.2016 
Tradiční obřad slavnostního pasování učňů řemesla klempířského, pokrývačského a tesařského proběhlo v Divadelním sále zámku v Telči na konci června. více..

Tiskové oznámení: Za bezpečím vyrazí z Telče do Třeště parním vlakem

28.07.2016 
V roce 2015 bylo na silnicích v Kraji Vysočina usmrceno při 4 110 nehodách 41 lidí a těžce zraněno dalších 151. I na tuto tragickou statistiku chce upozornit druhý ročník projektu Bezpečná Vysočina. Ten si klade za cíl připomenout žákům základních a středních škol i jejich rodičům nejen zásady bezpečnosti silničního provozu, ale také další důležité bezpečnostní informace. více..

Tiskové oznámení: Štafetová pocta legendárnímu atletovi

22.07.2016  Článek obsahuje přílohy 
Čtyři zlaté (z toho tři na jedné olympiádě) a jedna stříbrná medaile z vytrvalostních běhů na letních olympijských hrách, tři zlaté na mistrovství Evropy, osmnáct světových rekordů, patnáct titulů mistra republiky a hlavně neuvěřitelné tréninkové dávky a metody. To byl ve zkratce světově proslulý atlet Emil Zátopek. více..

Budeme papírovat nebo sportovat?

01.07.2016 
„Obec zpracovává pro své území v samostatné působnosti plán rozvoje sportu v obci a zajišťuje jeho provádění.“ To je doslovná citace z návrhu zákona o podpoře sportu, která mi opravdu při projednávání zákona o podpoře sportu v Senátu vyrazila dech. více..

Elektrické koloběžky z Vysočiny v Senátu

28.06.2016  Článek obsahuje fotogalerii 
„Kde si je můžeme objednat? Koupíme jich 10 pro Boží Dar.“ Takto bezprostředně reagoval senátor a starosta Božího Daru Jan Horník na zasedání výboru na prezentaci vítězů národního kola soutěžní přehlídky Enersol Michala Nováka a Josefa Brabence. více..

Tiskové oznámení: Nuda ve volném čase? Na Vysočině rozhodně ne

20.06.2016 
Volný čas není nuda. Že tenhle slogan není pouhým prázdným heslem, o tom se mohou přesvědčit všichni ti, kteří se zúčastní některé z řady akcí stejnojmenného projektu. V následujících měsících se uskuteční ve všech okresních městech Vysočiny, kde se organizátoři pokusí rodičům i jejich dětem ukázat širokou škálu možností, jak trávit volný čas. více..

Jak zlepšit fungování veřejné správy? Zásadní systémové změny nejsou třeba, tvrdí senátor Vystrčil

07.06.2016 
Jakým způsobem se dá zefektivnit a hlavně urychlit fungování veřejné správy? To je základní otázka, nad níž se zamýšleli pozvaní odborníci, kteří se v druhé polovině dubna sešli u pomyslného kulatého stolu v prostorách pražské Vysoké školy finanční a správní. více..

Tiskové oznámení: V Benešově ocení přívětivé úřady

06.06.2016 
Jaký by měl být podle odborníků i obyčejných lidí obecní úřad 21. století? Výkonný, kontrolovaný, čitelný a profesionální. Také dostupný a přístupný, otevřený, přívětivý a jeho pracovníci vzdělaní. Právě taková kritéria musí splňovat úřady, jejichž zástupci si v úterý 7. června 2016 od 15.00 hodin převezmou ocenění v Benešově u Prahy. více..

Již více než dva roky

02.06.2016 
Můj kolega senátor se jmenuje Jaroslav Zeman. Jarda pochází ze severu, z Jablonecka a je také starostou malé obce Albrechtice. Do Senátu byl zvolen možná také proto, že je na Jablonecku významným zaměstnavatelem. Vlastní firmu, ve které pracuje okolo 300 zaměstnanců. více..