3. 5. 2024

Vzpomínkový pietní akt u příležitosti Dne vítězství a ukončení II. světové války

Předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil, místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová, místopředseda Senátu Tomáš Czernin a předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Jiří Růžička se zúčastní vzpomínkového pietního aktu, organizovaným Velvyslanectvím Ukrajiny v ČR, u příležitosti Dne vítězství a 79. výročí ukončení II. světové války. Pietní akt proběhne u Čestného pohřebiště vojáků Rudé armády na Olšanských hřbitovech.
22. 3. 2024

Uctění památky běloruských exilových prezidentů

Předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil společně s představitelkou běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou položí květiny u hrobů běloruských exilových prezidentů na Olšanských hřbitovech.
2. 5. 2023

Pietní akt u příležitosti uctění památky vítězů nad nacismem

Předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil se zúčastní pietního aktu u příležitosti uctění památky vítězů nad nacismem - vojáků 1., 2., a 4. ukrajinského frontu, kteří osvobozovali Československo.
28. 2. 2023

Uctění památky padlých kanadských vojáků a památky obětí Pražského povstání

Předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil a předseda Senátu Kanady J.E. George J. Furey s delegací uctí památku padlých kanadských vojáků na území Československa během 2. světové války a památku obětí Pražského povstání na vojenském pohřebišti na Olšanských hřbitovech.