Dopisy redakci

26.07.2014

Lidové noviny | Rubrika: Horizont | Strana: 12


Šedá zóna

paní ministryně

Ad LN 25. 7.: Senát chce zachránit...

Přes poměrně usilovnou snahu paní ministryně Marksové-Tominové nakonec Senát oddálil hrozbu, že pro děti předškolního věku skončí možnost se účastnit činnosti klasických zájmových spolků.
Pro paní ministryni totiž děti předškolního věku organizované například v pravidelně fungujících sportovních, hasičských, skautských, pionýrských či jiných spolcích a uskupeních tvoří šedou zónu, kterou je třeba vymýtit nebo nekompromisně zařadit pod kuratelu státu.
Zneužití jinak velmi potřebného zákona o dětské skupině Senát svým jednotným postupem napříč stranami zastavil a pozměňovacími návrhy výše uvedenému riziku zabránil.
Nyní je na řadě Poslanecká sněmovna, kam se zákon o dětských skupinách ze Senátu vrací. Věřím, že i ona uzná, že by rodičům i v případě dětí předškolního věku mělo zůstat právo si vybrat mezi dětskou skupinou a lesní školkou nebo například své talentované dítě svěřit již v předškolním věku pravidelné výchově fotbalového trenéra.

Miloš Vystrčil, senátor za ODS

Svévole zákonodárce

Ad LN 24. 7.: Pozměňovací omyl

Výkony našich zákonodárců obecně a sociálnědemokratických zvlášť umě vyvolávají husí kůži. Spíše lobbista než poslanec a příležitostný kurýr pizzy pro pány Romana a Topolánka Milan Urban ignoruje volební a koaliční program a svévolně mění zákony, čímž by vznikly miliardové výpadky v rozpočtu. Co když zítra propašuje například bývalý esenbák Huml do zákona vedoucí úlohu KSČ(M) a „roztržití“ poslanci zákon opět (omylem) schválí?

Milan Březina, Praha Dopisy jsou redakčně kráceny.
Své příspěvky posílejte do rubriky Názory na adresu LN, Karla Engliše 519/11,150 00 Praha 5 – Smíchov nebo e-mailem na adresu dopisy@lidovky.cz.
Názory na této straně nevyjadřují stanovisko redakce

Přílohy