ODS chce udržet post předsedy Senátu

10.10.2020

ČT 1 |19:00 | Pořad: Události


Jakub ŽELEZNÝ, moderátor
--------------------
Teď je hostem stávající předseda Senátu Miloš Vystrčil. I vás zdravím a i vás ptám jako předsedy senátu myslíte, že svými docela výraznými, jak jsme slyšeli i kolegy z jiných stran oceňovaným postoji ve vaší funkci jste si zajistili důvěru a budete pokračovat v čele horní komory?

Miloš VYSTRČIL, předseda Senátu /ODS/
--------------------
Dobrý večer z Prahy. To se uvidí, jak říkal pan předseda Rakušan, povedeme o tom jednání. Já bych na úvod chtěl také poděkovat všem voličům co přišli k volbám. Poděkovat těm co nás podpořili. A zároveň poděkovat i těm senátorům, kteří neuspěli a skončili. Tady si dovolím aspoň jedno jméno jmenovat já bych chtěl poděkovat Milanu Štěchovi, protože je to vlastně poslední ze senátorů, který je člen Senátu od začátku a odvedl, bych řekl, velmi dobrou službu pro občany České republiky a pro český Senát.

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor
A teď otázka na vás jako na místopředsedu ODS, podobná jako na pana předsedu Rakušana. Co vám jako síle, která se snaží zaujmout přední místo mezi opozicí ukázaly výsledky před volbami sněmovními a i vás poprosím, abyste neříkal, že jsou daleko.

Miloš VYSTRČIL, předseda Senátu /ODS/
--------------------
Ukázalo naději. Naději, že pokud budeme spolupracovat a pokud budeme schopni se domluvit, že je možné, aby opozice v příštích volbách do Poslanecké sněmovny zvítězila. Je teď před námi, zda tenhleten kladný pozitivní signál našich voličů dokážeme zúročit, anebo zda se začneme dohadovat o tom, kdo by měl, kde být nebo nebýt a jakým způsobem bychom měli spolupracovat.

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor
--------------------
I vám děkuji pane předsedo, za odpovědi, na shledanou. A teď dostane ještě jedno slovo Marcela, aby nás provedla zbývajícími duely souboje o Senát a představila tedy další vítěze a poražené.

Přílohy