ODS: I z opozice prosazujeme vlastní program

16.03.2016

parlamentnilisty.cz | Rubrika: Politici voličům | Strana: 0 | Autor: PV


Pokud dosud chtěli rodiče ukončit smlouvu o stavebním spoření svých dětí, musel tento záměr potvrdit soud. ODS ve Sněmovně prosadila novelu zákona o stavebním spoření, která rodiče této povinnosti zbaví. Tento návrh občanských demokratů podpořili i senátoři.

“I v opozici prosazujeme své programové priority a snažíme se usnadnit život aktivním a pracovitým lidem. Současný zákon o stavebním spoření zbytečně komplikoval život zejména rodinám s dětmi a zároveň zbytečně zatěžoval soudy. Díky návrhu poslanců ODS se toto změní. Odstraňovat přebujelou byrokracii a neplést se zbytečně lidem do života je trvalým cílem občanských demokratů. Jsem proto rád, že jsme v Senátu návrh podpořili,“ řekl senátor Miloš Vystrčil.

“Když rodiče spoří dítěti, mají mít možnost s penězi disponovat. Dosud museli poníženě chodit žádat opatrovnický soud o povolení využít naspořené peníze například na přestavbu nebo úpravu dětského pokoje. Nyní jsou rodiče vláčeni po soudech, aby spořitelna nastřádané peníze uvolnila. Zatěžuje to zbytečně nejen rodiče, ale i soudy a přináší to jen další nesmyslnou administrativu, proto jsem rád, že se nám novelu podařilo prosadit i v Senátu,“ řekl předseda ODS Petr Fiala.

Přílohy