Olomoucká ODS nominovala na předsedu strany Petra Fialu

18.12.2017

Zpravodajství ČTK | 20:09 | Rubrika ČTK: pol pod


Olomouc 18. prosince (ČTK) - Regionální sněm ODS v Olomouckém kraji dnes nominoval na předsedu strany Petra Fialu. Nominaci na první místopředsedkyni získala pražská zastupitelka Alexandra Udženija, která bude funkci obhajovat stejně jako Fiala. Na řadového místopředsedu olomoucká ODS navrhuje Martina Kupku a Miloše Vystrčila, řekl ČTK krajský předseda Michal Zácha.
"Všichni byli zvoleni naprostou většinou," uvedl Zácha, který získal nominaci do výkonné rady ODS.
Regionální sněm mají za sebou také občanští demokraté v Libereckém kraji, kteří na začátku prosince rovněž nominovali na předsedu strany Petra Fialu. Podporu již získal dosavadní šéf strany také od středočeské a pražské ODS i od straníků na Vysočině. Celorepublikové vedení strany budou občanští demokraté volit na kongresu 13. ledna 2018 v Ostravě.
ODS v letošních volbách do Poslanecké sněmovny skončila v Olomouckém kraji třetí, když pro ni hlasovalo 8,92 procenta voličů, strana získala jeden mandát. V kraji vyhrálo jasně volby hnutí ANO se ziskem 31,39 procenta hlasů a ziskem pěti mandátů. Druhé místo obsadila SPD s 13,54 procenty hlasů a dvěma mandáty.

Přílohy