Pohár pro sportovce skončil opět v bazénu

25.03.2014

Jihlavské listy | Rubrika: Sportovec Jihlavska 2013 | Strana: 8 | autor: Michal Boček


Anketu Sportovec Jihlavska znovu vyhrál plavec Axisu.

Jihlava Jihlavský region zná svoje nejlepší sportovce za kalendářní rok 2013. Jména sedmi vítězů 14. ročníku ankety Sportovec Jihlavska byla odtajněna v rámci čtvrtečního galavečera v divadelním sále jihlavského DKO. První místo v hlavní kategorii vyhlašované Jihlavskou unií sportu obsadil reprezentant Jihlavského plaveckého klubu Axis Vojtěch Simbartl.
Pohár pro vítěze tak počtvrté v historii – obrazně řečeno – skončil v bazénu. Třikrát (naposledy loni) jej získal Tomáš Fučík, na kterého navázal mladší oddílový kolega. „Pochopitelně mám velkou radost. Vůbec jsem to nečekal. Je to milé překvapení,“ řekl Simbartl, jehož na pomyslných stupních vítězů doprovodili silový trojbojař David Lupač a vodní lyžařka Kateřina Švecová.
Spokojený byl rovněž Simbartlův trenér Petr Ryška, jenž už při příchodu do sálu prorokoval umístění svých svěřenců na pódiu. „Za tu dřinu a vynikající výsledky si to Vojta určitě zasloužil,“ chválil kouč.
A jaké byly výsledky dalších anket? Celkem 14.336 hlasů čtenářů Jihlavských listů rozhodlo o tom, že titul sportovce roku náleží bedřichovské moderní gymnastce Denise Hejdukové. Nejlepším kolektivem čtenáři zvolili juniorskou skupinu Tanečního klubu Street Busters a nejlepším trenérem podruhé v řadě krasobruslařku Dukly Vladimíru Pokornou. Mládežnické kategorie Domu dětí a mládeže Jihlava (DDM) opanovaly orientační běžkyně Tereza Čechová a gymnastky bedřichovského Gloxi clubu.
Zvláštní cenu za celoživotní přínos pro sport v krajském městě Vysočiny udělil primátor Jaroslav Vymazal dlouholeté cvičitelce atletiky Marii Pospíšilové.
Přehled úspěchů všech nominovaných budiž důkazem, že jihlavským sportovcům kvete pšenka. „A my se snažíme je patřičným způsobem podporovat,“ podotkla Stanislava Prokešová, předsedkyně komise pro sport, tělovýchovu a volný čas Rady města Jihlavy, a ocenila výkony mládeže. „Tu máme dobrou prakticky ve všech sportech.“
Vymazal k tématu dodal, že město letos opět posune sportovní infrastrukturu o kousek dál. „Zahájili jsme projekt Český mlýn, kde má být jeden z největších skateboardových areálů v České republice. Atleti dostanou dárek v podobě dobudování stadionu a inlinisté se mohou těšit na ovál,“ prozradil primátor.
„Takže samé dobré zprávy. To mám radost,“ glosoval novinky průvodce galavečerem Vlastimil Korec, jenž stanul za „okresním pultíkem“ pošesté v řadě a jehož vtipný moderátorský styl vykouzlil úsměv na rtech především ženské části publika. „Byl tradičně velmi vtipný a úžasně pohotový v nečekaných situacích,“ chválila divačka Olga Hlochová.
Muži naopak ocenili ladné křivky zpěvačky skupiny Verona Markéty Jakšlové, respektive mistryně České republiky v „pole dance“ (tanec u tyče) Lucie „Loo“ Šimkové. „I když tak mlsně jsi po nich koukat nemusel,“ nabádala jedna z přítomných divaček svého druha.

***

Přehled absolutních vítězů Sportovce

2013: Vojtěch Simbartl (JKP Axis Tomáš Jihlava) – plavání
2012: Fučík (JKP Axis Renata Jihlava) – plavání
2011: Paulíčková (OK Jihlava) – horská kola
2010: Jan Kotyza (KK PSJ Barbora Jihlava) – kuželky
2009: Chudíková (OK Jihlava) – běh na lyžích
2008: Tomáš Fučík (JPK Axis Tomáš Jihlava) – plavání
2007: Šárik (KST Jihlava) – silový trojboj
2006: Jan Kotyza (KK PSJ Tomáš Jihlava) – kuželky
2005: Fučík (JPK Axis Tomáš Jihlava)  – plavání
2004: Šárik (KST Jihlava) – silový trojboj
2003: Leoš Friedl (TK Spartak Alena Jihlava) – tenis
2002: Eiglová (SK Jihlava )– judo
2001: Leoš Friedl (TK Spartak Robin Jihlava)  – tenis
2000: Parkan (KK PSJ Jihlava) – kuželky

Přílohy