V Nové Vsi staví novou halu. Nejen pro výzkum a logistiku

08.12.2012

Třebíčský deník | Rubrika: Titulní strana | Strana: 1 | autor: Eva Bártíková


Mann+Hummel investuje do servisního centra, které pracuje také pro zahraničí

Nová Ves – Už příští rok v červenci bude v Nové Vsi stát obří hala za zhruba 250 milionů korun, kterou budují firmy Mann+Hummel(CZ) a Mann+ Hummel Service. Přibudou tam díky tomu nová pracovní místa.
K současné desítce hal (tři skladové a sedm výrobních), kterými zmíněné firmy v Nové Vsi disponují, přibude další na ploše více než 6134 metrů čtverečních. Ta bude označena písmenem G.
Její účel přiblížil jednatel servisní společnosti Mann+ Hummel Service Richard Auer: „Přízemí nové haly zabere nová zkušebna, v prvním patře bude sídlit vývojové centrum, ve druhém se usídlí administrativa. Třetí patro zabere prostorná kantýna. Ve čtvrté bude velký Open Space. V jedné části budovy bude také obrovský sklad, abychom zlepšili logistiku.“
Při včerejším slavnostním shromáždění a poklepu na základní kámen novostavby představitelka firmy pro evropskou část koncernu Emese Weissenbacher zdůraznila, že výstavbu v Nové Vsi lze chápat jako důvěru vedení firmy ve stávající provoz.
Výrobní provoz, který v rámci německého koncernu v Nové Vsi zajišťuje Mann+ Hummel (CZ), v současnosti zaměstnává na devět set pracovníků a ročně vyrábí kolem dvaceti milionů filtrů pro automobilový a strojírenský průmysl. Servisní společnost Mann+Hummel Service disponuje sto padesáti pracovníky, z toho jich je dvacet v kanceláři v Brně, kde jsou speciální profese a IT odborníci.

Přibudou pracovníci servisního centra

Nová výstavba s sebou přinese především rozvoj servisní společnosti Mann+Hummel Service. „Letos si připomínáme páté výročí založení našeho servisního centra,“ připomněl Auer.
Servisní centrum poskytuje služby, jako je účetnictví, IT služby, vývoj a výzkum i pro dceřiné firmy v jiných zemích, například v Mexiku či Brazílii.
Strategickým cílem servisní firmy je podle Auera rozšířit do roku 2018 personální obsazení ze sto padesáti až na dvě stě šedesát zaměstnanců.
„Půjde převážně o designéry a zkušební inženýry a techniky,“ sdělil. V Nové Vsi tak bude v nové hale sídlit dvě stě deset zaměstnanců servisního centra, v Brně pak na padesát lidí.

„Odlehčíme tím vývojovému centru v Německu, některé testy se budou provádět u nás,“ dodal Auer. Rozšíří se nejen testování vzduchové a kapalinové filtrace, ale také testování pro sací trubice.
Podle jednatele výrobní společnosti Mann+Hummel (CZ) Jiřího Paroulka je vývoj a výzkum přidaná hodnota, tvořící budoucnost firmy. Připomenul, že příští rok oslaví Mann+Hummel 20 let svého působení v ČR. Jak poznamenal při včerejší slavnosti senátor Miloš Vystrčil, je firma Mann+Hummel přínosem pro zdejší region.

Přílohy