Vystrčil (ODS): Na brožury peníze jsou, na pomoc obyvatelům při naplňování zákona nikoliv

07.03.2016

parlamentnilisty.cz | Rubrika: Politici voličům | Strana: 0 | Autor: PV


Z rozpočtu kraje se ročně uvolňují milióny korun za účelem zvýšení bezpečnosti obyvatel Vysočiny.

Reakce na diskuzi na únorovém krajském zastupitelstvu, zveřejněná v únorovém čísle Novin Kraje Vysočina.

Z rozpočtu kraje se ročně uvolňují milióny korun za účelem zvýšení bezpečnosti obyvatel Vysočiny.

Naposledy v únoru zastupitelstvo schválilo návrh na uvolnění čtyř miliónů korun například na výrobu brožur k bezpečnosti silničního provozu nebo na financování dne komunální techniky, cestářského rodea, Roadshow, preventivního vlaku ČD, kufříků do škol apod.

Vzhledem k tomu, že byla schválena novela zákona o silničním provozu, která nařizuje chodci, který se pohybuje za snížené viditelnosti mimo obec, mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu, navrhl na únorovém krajském zastupitelstvu klub ODS nakoupit z rozpočtu kraje a distribuovat prostřednictvím měst a obcí obyvatelům Vysočiny reflexní prvky - například reflexní pásky nebo samolepky.

Z následné diskuse na zastupitelstvu vyplynulo, že přestože výdaje na nákup reflexních prvků pro všechny rodiny KrajeVysočina by pravděpodobně nepřesáhly jeden milión korun, není vůle ze strany socialistů a komunistů návrh schválit.

Na rozdíl od nákupu například brožur, pexesa nebo CD totiž prý návrh není promyšlený a připravený. Že by vadila distribuce přes obce a města? Že by vadilo, že s nápadem přišla opozice? Ponechávám na čtenáři, aby si udělal obrázek sám.

Přílohy