S velvyslancem v Rakousku senátor a hejtman probrali výuku němčiny i budoucnost Dukovan

29.10.2015

Možnosti podpory výuky němčiny rodilými mluvčími nebo přímo učiteli z Rakouska a také například budoucnost jaderné elektrárny Dukovany nebo plánované setkání členů českého a rakouského parlamentu z příhraničních oblastí ve Slavonicích v příštím roce.


To jsou některá z témat, která na společném setkání probrali senátor Miloš Vystrčil a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s velvyslancem České republiky v Rakousku Janem Sechterem. Schůzka proběhla ve čtvrtek 29. října 2015 od 9.00 hodin na vysočinském krajském úřadě v Jihlavě.

„Jsem rád, že mě pan hejtman na společné jednání s panem velvyslancem Sechterem pozval. Probrali jsme důležitá regionální i celostátní témata zejména s ohledem na další možný rozvoj česko-rakouských vztahů i na úrovni regionů a měst. Dohody na snaze zajistit podporu výuky němčiny z rakouské strany nebo na koordinaci dalšího postupu státu, regionů a obcí při řešení budoucnosti jaderné elektrárny Dukovany jsou velmi důležité pro rozvoj Vysočiny, a tím pádem i mého senátního obvodu.

Velmi mě potěšila i podpora hejtmana Jiřího Běhounka našemu záměru zorganizovat na jaře 2016 historicky první setkání členů rakouského a českého parlamentu a regionálních politiků z příhraniční oblasti česko-rakouské hranice ve Slavonicích. Nápad na setkání vznikl na návštěvě našeho senátního výboru v Rakousku při společném jednání českých senátorů a členů rakouské spolkové rady,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil.

Přílohy