Kandiduji s podporou

Petr Nekoranec

Petr Nekoranec je prvním mladým českým sólistou Metropolitní opery v New Yorku. Petr toho již hodně dokázal, ale ještě více toho má před sebou. Pochází z Polné, kde jsme se také poznali. Jeho podpora mě těší a v jeho další kariéře mu držím palce. Věřím, že z něho bude světový sólista.
 

Marek Hovorka

Kdo by na Vysočině neznal ředitele nejprestižnějšího Mezinárodního festivalu dokumentárních fi lmů Marka Hovorku. Když se potkáme, často spolu diskutujeme. Marek má rozhled, je přemýšlivý a kritický. O to více mě těší, že mi věří. 

 

Zuzana Pěchotová

Sociální služby a péče o seniory jsou doménou Zuzany Pěchotové, která je nyní také předsedkyní krajského Koordinačního uskupení neziskových organizací (KOUS Vysočina) a ředitelkou ŽIVOTa 99. Velmi si rozumíme v tom, že sociální politika a sociální služby jsou věci, kterými by se pravicoví politici rozhodně měli zabývat. 

Josef Zimovčák

Je málo lidí s takovou vůlí, vitalitou a upřímnou povahou. S Josefem Zimovčákem se známe možná již deset let. Jezdí na velkém kole, na kterém se staldesetkrát mistrem světa. Vždy se usmívá, na nohách má sandály, šlape a šlape a jede a jede. Má rád sport a stejně jako já bez pohybu nemůže existovat. S Josefem jsme kamarádi a jeho podpory si opravdu vážím.

Petr Fiala

Profesor Petr Fiala „zdědil“ ODS po Petru Nečasovi a Mirku Topolánkovi. Už dva roky je mi ctí mu být nablízku. Jsem přesvědčen, že je to slušný a čestný muž, který dělá vše pro to, aby vrátil straně důvěru a prestiž. Má to nesmírně těžké. Věříme si a podporujeme se. 

 

Jana Fischerová

Když se řekne Jana Fischerová, většinou si známí vybaví usměvavou a příjemnou blondýnku. Já, možná narozdíl od některých, navíc vím, že Jana umí minimálně čtyři cizí jazyky, má velmi dobrou intuici a dostatek životních zkušeností. Jana Fischerová je moje opora a člověk, na kterého spoléhám.

Miroslava Němcová

Jednu dobu určitě nejvýraznější žena naší vrcholové politiky Miroslava Němcová pochází z Vysočiny. Spolupracujeme více než dvacet let. Málokdo obětoval politice více než Miroslava Němcová. Vážím si jí za její zásadové postoje a odvahu. Známe se dlouho a věříme si. 

 

Bedřich Ščerban

S Bedřichem Ščerbanem jsem se podrobněji seznámil, když jsme připravovali výstavu Ta jihlavská, naše Dukla - hokejová univerzita z Vysočiny, a také například při debatách o fungování krajského centra talentované hokejové mládeže. Je na něj spolehnutí, důvěřujeme jeden druhému.

Jaroslav Kubera

Předsedu našeho senátorského klubu Jaroslava Kuberu si nikdo nepředstaví jinak než s cigaretou. Chvíli jsme k sobě hledali cestu, ale nyní se ve vedení klubu dobře doplňujeme. Jarda má ke mně takový otcovský vztah, já mu zase říkám, že se tím neustálým sledováním zpráv zničí.

 

 

Jitka Seitlová

Senátora pečlivěji připraveného na jednání potkáte málokdy. S Jitkou Seitlovou si rozumíme zejména v oblasti bydlení a nakonec i ochrany osobní svobody. Společně jsme připravili několik seminářů. Dokážeme si vyjít vstříc a vzájemně se podporujeme.

 

Zbyněk Linhart

Bývalý starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart je sice do Senátu zvolen za Starosty a nezávislé, ale jsme si názorově hodně blízko. Oba známe komunální politiku, oba jsme z ní vyšli a oba si myslíme, že přes všechny problémy fungují města a obce u nás velmi dobře.

 

 

 

Jaroslav Zeman

Senátor Jaroslav Zeman je můj kolega ze senátorské kanceláře, podnikatel a starosta Albrechtic na Jablonecku. Jaroslav Zeman je velký bojovník proti rozdávání sociálních dávek za nic. Spolu jsme nyní prosadili senátní návrh zákona o veřejné službě v Poslanecké sněmovně a snažíme se, aby sociální dávky nebyly zneužívány. 


 

Zleva: Miloš Vystrčil (senátor), Zdeněk Jirsa (předseda SNK-ED), Miloš Havlík (předseda Strany soukromníků ČR), Karel Janoušek (předseda Starostů pro občany), Zdeněk Geist (lídr ODS)

Kandiduji s podporou

„Žijeme tu společně“ je hlavní slogan mé volební kampaně. Tuto banální pravdu jsem se rozhodl zdůraznit, protože mám pocit, že se občas chováme, jako by tomu tak nebylo. Jsem přesvědčen, že dobrý politik by měl umět nadřadit zájmy státu, obce a většiny nad zájmy své nebo zájmy stranické. Osobně se o to snažím.

 

Při své práci senátora, ale i dříve jsem měl a mám blízko k samosprávám. Zejména se starostkami a starosty menších měst a obcí si rozumím. Nepolitikaří, myslí na obec, hledají řešení. Starostové pro občany byli mojí oporou například při boji proti nesmyslné snaze zavést povinný registr smluv i pro malé obce. Osobně se znám s představiteli Evropských demokratů na Vysočině. S řadou z nich spolupracuji, důvěřujeme si. Strana soukromníků ČR mi podporu v senátních volbách sama nabídla. Drobné podnikatele a živnostníky považuji za sůl naší země, jejich práce si vážím. Proto jsem podporu strany, která minimálně část z nich zastupuje, přijal. A ODS? Do ODS jsem vstoupil v roce 1991, nemám ve zvyku utíkat, když se zrovna úplně nedaří.

 

 

Do Senátu podporujeme
Miloše Vystrčila

 


Karel Janoušek

předseda hnutí Starostové pro občany


 

Petr Fiala

předseda ODS


 

Hynek Blažek

starosta města Slavonice


 

Zbyněk Linhart

senátor


 

Petr Bajer

předseda Strany soukromníků ČR


 

Jaroslav Kubera

senátor, primátor města Teplice


 

Petr Nekoranec

sólista Metropolitní opery v New Yorku


 

Jana Fischerová

poslankyně

Zdeňka Marková

předsedkyně SNK - Evropští demokraté


 

Jitka Seitlová

senátorka


 

Marie Černá

radní města Třebíč