Tisková oznámení

x
31.10.2019 Tisková oznámení

Tváře českého undergroundu v Senátu

Ivan „Magor“ Jirous, Milan „Mejla“ Hlavsa, Egon Bondy, Dáša Vokatá či Václav Havel. Zkrátka lidé, kteří se aktivním bojem proti totalitě zasloužili o svobodnou Českou republiku.

Přečíst
x
05.04.2019 Tisková oznámení

Přijďte na debatu se senátorem Milošem Vystrčilem

Co obnáší práce senátora? Na jakých zákonech Váš zástupce v Senátu pracuje? Co by mohl pomoci prosadit? Jaký názor má na aktuální problémy? Na tyto i další otázky rád odpoví senátor Miloš Vystrčil na šestém ročníku veřejných setkání s lidmi v sedmi městech senátního obvodu 52 – Jihlava.

Přečíst
x
30.07.2018 Tisková oznámení

Starostové-vytrvalci dostanou pamětní listy Senátu

Dlouhodobě slouží obcím, městysům i městům. A jejich sousedé jim opakovaně ve volbách dávají důvěru, aby ve své práci mohli pokračovat. Starostů, kteří stojí v čele radnic nepřetržitě dvacet let i více, jsou v České republice na tři stovky. A právě jim se rozhodli zástupci Senátu poděkovat a udělit jim pamětní listy za dlouholetou službu svým spoluobčanům.

Přečíst
x
09.04.2018 Tisková oznámení

Přijďte na debatu se senátorem Milošem Vystrčilem

V senátním obvodu 52 – Jihlava se nachází sedm měst. V každém z nich už popáté uspořádá senátor Miloš Vystrčil veřejné setkání s lidmi. Pod názvem „Den senátora Miloše Vystrčila“ postupně od 11. dubna navštíví Polnou, Třešť, Dačice, Telč, Brtnici a Jihlavu, sérii setkání pak zakončí 9. května ve Slavonicích.

Přečíst
x
03.07.2017 Tisková oznámení

Jaroslav Kubera odstartuje z telčského náměstí balónem

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera navštíví se svojí chotí o víkendu od pátku 7. července do neděle 9. července město Telč.

Přečíst
x
24.03.2017 Tisková oznámení

Dny senátora Miloše Vystrčila: 7 veřejných setkání v 7 městech

Již počtvrté senátor Miloš Vystrčil uspořádá sérií sedmi veřejných setkání v sedmi městech. Pod názvem „Den senátora Miloše Vystrčila“ od konce března do začátku května postupně navštíví všechna města v senátním obvodu 52 – Jihlava. Letos se první setkání uskuteční ve čtvrtek 30. března ve Slavonicích. Postupně se pak během dubna senátor Vystrčil setká také s obyvateli Třeště, Polné, Telče, Brtnice a Dačic. Veřejná setkání zakončí 2. května v Jihlavě.

Přečíst
x
20.09.2016 Tisková oznámení

Obnova památky vojákům Československé armády

Dne 26. září 1947 nedaleko Telče u Dolní Vilímče tragicky zahynuli dva vojáci základní služby, svob. Jaroslav Barták a voj. Stanislav Gerneš. Základní vojenskou službu vykonávali v Jemnici. Zmíněný den byla část posádky povolána do Nové Říše v rámci operace proti Banderovcům, kteří měli oblastí mezi Novou Říší a Telčí údajně procházet na západ.

Přečíst
x
16.09.2016 Tisková oznámení

V Telči změří opět síly nejodolnější hasiči

Jde o soutěž, která se kromě Severní Ameriky pořádá pouze v několika evropských státech. V České republice je dokonce jediná svého druhu s účastí světové elity. V letošním ročníku změří síly na sedmdesát nejodolnějších hasičů v závodě jednotlivců, po kterém bude následovat soutěž štafet. O co jde?

Přečíst
x
26.08.2016 Tisková oznámení

Tiskové oznámení: Telčská výstava hasičské techniky

V letošním roce je tomu 120 let, kdy se narodil Bohumil Vystrčil, člověk, který v Telči zahájil výrobu motorových hasičských stříkaček tzv. „vystrčilek“.

Přečíst
x
22.08.2016 Tisková oznámení

Tiskové oznámení: Vyhláška k měření tepla bez klíčových úprav?

Má upravovat pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody a především řešit požadavky na měrné ukazatele spotřeby, na něž čekají desetitisíce lidí bydlících zejména v bytových domech. Novelu vyhlášky č. 194/2007 Sb., která stanoví rozsah toho, jakým způsobem a v jakém rozsahu je potřeba měřiče tepla v bytech instalovat, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky (MPO) garantovalo nejpozději v druhé polovině roku 2015.

Přečíst
x
04.08.2016 Tisková oznámení

Tiskové oznámení: Jihlava zavzpomíná na oběti justičních vražd

„Děti aby si už nikdy nezranily svá čela o chladné mříže věznic a lágrů, tátové aby nemuseli skrývat svou bolest a mámy neměly vyplakané oči…“ Tak zní motto letošního setkání v Jihlavě ke vzpomínce na oběti justičních vražd politických vězňů, kteří byli popraveni ve věznici tehdejšího krajského soudu v letech 1950 až 1952. Pieta, kterou pořádá město Jihlava a okresní pobočka Konfederace politických vězňů, je naplánovaná na neděli 7. srpna.

Přečíst
x
28.07.2016 Tisková oznámení

Tiskové oznámení: Za bezpečím vyrazí z Telče do Třeště parním vlakem

V roce 2015 bylo na silnicích v Kraji Vysočina usmrceno při 4 110 nehodách 41 lidí a těžce zraněno dalších 151. I na tuto tragickou statistiku chce upozornit druhý ročník projektu Bezpečná Vysočina. Ten si klade za cíl připomenout žákům základních a středních škol i jejich rodičům nejen zásady bezpečnosti silničního provozu, ale také další důležité bezpečnostní informace.

Přečíst
1 2 3