Články

Archiv

x
13.05.2021 Články

Den vítězství, Den Evropy, Den matek

Začátek května je kromě 1. května - Svátku práce, který je podle zákona tzv. ostatním svátkem a zároveň také definitivním předznamenáním příchodu jara, bohatý i na další sváteční a významné dny.

Přečíst
x
07.05.2021 Články

Závěrečný účet

Každý rok do konce června je povinností každé obce nebo města projednat na zastupitelstvu svůj závěrečný účet za loňský rok.

Přečíst
x
05.05.2021 Články

Spojenci

Když 17. dubna v sobotu večer vystoupili na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš a vicepremiér Jan Hamáček s oznámením o důvodném podezření, že za výbuchem v muničním skladu Vrbětice stojí agenti ruských tajných služeb, bylo zřejmé, že se kromě jiného dostáváme do diplomatického střetu s Ruskou federací.

Přečíst
x
21.04.2021 Články

Od Klause k Fialovi

K dnešním kulatým narozeninám vzpomínka a poděkování.

Přečíst
x
16.04.2021 Články

Bezpečí a nebezpečí

Další osud dukovanské elektrárny a plánovaná výstavba pátého jaderného bloku se nás jako obyvatel Kraje Vysočina týká ještě více než ostatních občanů České republiky.

Přečíst
x
06.04.2021 Články

Maturity a učitelé

Pořádku, vaření a tomu, jak učit, rozumíme všichni. Je to logické, každý z nás někdy něco uklízel nebo dával do pořádku, každý z nás také mohl nebo musel sem tam něco uvařit a hlavně jsme toho všichni spoustu snědli a vypili. No a do školy jsme také chodili všichni, tedy tomu, jak správně učit rovněž všichni rozumíme.

Přečíst
x
02.04.2021 Články

Velikonoce

Možností v současné těm druhým nebo sám sobě život zpestřit není mnoho. Jsme svázáni různými nařízeními a pokyny, není možné se normálně potkat a popovídat.

Přečíst
x
29.03.2021 Články

#NadějeJsmeMy

Ještě před nedávnem jsem to nevěděl. Slovu nebo frázi označenému na začátku symbolem # (tzv. mřížka, plůtek či hash) se říká hashtag.

Přečíst
x
22.03.2021 Články

Březen - dvanáct, třináct, patnáct

Přestože je v dnešní době logicky hlavním tématem koronavirová pandemie, je polovina března významná i několika historickými daty, které stojí za to si připomenout.

Přečíst
x
08.03.2021 Články

Nůžky

V poslední době jsem se několikrát potkal s lidmi, kteří byli téměř na dně. Povídali mi o tom, jak pomalu krok po kroku přichází o svoji obživu, o své peníze o svoji existenci, kterou často léta budovali.

Přečíst
x
05.03.2021 Články

Testování a naše odpovědnost

Stalo se mi to již podruhé. Opět jsem byl upozorněn, že jsem se tentokrát nepřímo tedy zprostředkovaně přes třetí osobu setkal s osobou, která byla nakažena koronavirem.

Přečíst
x
03.03.2021 Články

Kličkování

Jak to bylo dříve jednoduché, když člověk řekl nebo udělal nějakou hloupost, nebylo pro svědky úplně snadné to dát vědět ostatním. Také platilo, že člověk sám často ani nevěděl, co všechno o  něm ostatní říkají.

Přečíst