Články

Archiv

x
19.05.2022 Články

Nejen Terezínská tryzna

Právě o třetí květnové neděli roku 1945 se v Buchenwaldu, jednom z nejhorších koncentračních táborů nacistické Třetí říše, sešli krátce po jeho osvobození ti, kteří hrůzy tohoto místa přežili.

Přečíst
x
12.05.2022 Články

Osobní dopis předsedy Senátu Miloše Vystrčila Sjarheji Cichanouskému

Osobní dopis pro Sjarheje Cichanouského odsouzeného režimem diktátora Lukašenka v prosinci 2021 k trestu 18 let odnětí svobody za své přání žít ve svobodném Bělorusku. Dopis byl předán manželce Cichanouského Svjatlaně při její návštěvě Senátu Parlamentu ČR.

Přečíst
x
05.05.2022 Články

Madeleine Albrightová

V minulém týdnu jsem měl tu čest zastupovat ve Washingtonu společně se svými kolegy senátory Jiřím Růžičkou a Pavlem Fischerem a ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským Českou republiku na pohřbu Madeleine Albrightové.

Přečíst
x
04.05.2022 Články

Petr Hos a Jan Amos Komenský

Při všech starostech, které dnes všichni řešíme, proběhl 28. březen jako Den učitelů celkem bez povšimnutí.

Přečíst
x
21.04.2022 Články

Svědectví

„Je pro nás důležité, abyste přímo na místě viděli, co se u nás na Ukrajině děje, abyste nezpochybnitelně konkrétně opakovaně prokazovali, že Vaše slova o podpoře Ukrajiny jsou naplňována činy, včetně návštěv Vašich nejvyšších politických představitelů.“

Přečíst
x
07.04.2022 Články

Za úsilí o nápravu věcí lidských

V neděli 27. března jsem měl možnost se zúčastnit ve Vinohradském divadle Slavnostního večera, který se konal u příležitosti udělení cen „Za úsilí o nápravu věcí lidských „Pošli to dál“. Jedním z laureátů této ceny byl Marek Orko Vácha.

Přečíst
x
01.04.2022 Články

Zkouška

„Víš, já to vždy udělám tak, že když nějaká ukrajinská rodina k nám přijede a potřebuje nějaké věci, tak to napíši na Facebook a zeptám se okolo a rychle všechny věci seženeme. Lidi jsou nesmírně ochotní a sami telefonují, co kam by mohli přinést nebo dopravit nebo jak jinak by mohli pomoci apod.“

Přečíst
x
24.03.2022 Články

Dezinformace

V Česku jsme si všichni zvykli, že náš přístup k informacím je téměř neomezený.

Přečíst
x
10.03.2022 Články

Sebevědomí a pokora

„Češi s námi soucítí a pomáhají snad jako žádný jiný národ,“ to jsou slova mého kamaráda hejtmana Zakarpatské oblasti Ukrajiny Volodi Čubirka, která mi říkal v pátek do telefonu, aby mi následně poslal fotografie z rozbombardovaného Charkova. 

Přečíst
x
04.03.2022 Články

Pohyb

Během ledna a části února jsem již tradičně navštívil představitele regionálních státních institucí, hasiče, policisty, statistický úřad, památkový úřad, úřad práce a další, abych se zeptal, jak se jim dařilo v uplynulém roce a také se zeptal, jak jsou připraveny na rok právě začínající.

Přečíst
x
10.02.2022 Články

Zdeněk Geist starší

Ve druhé polovině ledna nás opustil Zdeněk Geist starší, člověk, se kterým jsem se znal, se kterým jsem často spolupracoval, kterého jsem si vážil a vážím.

Přečíst
x
07.02.2022 Články

Přestat se mračit a více se usmívat

Na začátku roku si nemálo lidí dává různá předsevzetí.

Přečíst