Články

Archiv

x
28.12.2012 Články

Senát zkrotil „tygra“ Kalouska

Předmětem rozsáhlé diskuze v Senátu se stala novela zákona o rozpočtových pravidlech, která je dle slov ministra financí Miroslava Kalouska „nezbytná pro to, aby se projekt státní pokladny pohyboval v platném právním řádu.“

Přečíst
x
25.12.2012 Články

Novoroční koncert již podruhé podpoří umělecky nadané děti

Příjemné prostředí rekonstruovaného interiéru kostela Povýšení sv. Kříže se na Nový rok 1. ledna 2013 v 18.00 stane svědkem pokračování teprve letos založené tradice s bohulibým účelem.

Přečíst
x
15.12.2012 Články

Matěj Trávníček: Voliči nekroužkují, kandidáti přesto skáčou

Jak si možná někteří návštěvníci mé webové stránky všimli zveřejňuji občas v sekci Články i články mých přátel a poradců. V poslední době se mi dostal do rukou článek mého poradce - experta na volební systémy Matěje Trávníčka. Věřím, že alespoň pro ty z Vás, kteří mají rádi čísla a statistiky, budou jeho postřehy i závěry zajímavé.

Přečíst
x
05.12.2012 Články

Senát ozdobí betlémy, k vidění bude i jeden unikátní z Třeště

Jejich tvůrci o nich říkají, že jsou obrazem starých časů a naší minulosti, kde se snoubí křesťanské náboženství s lidovými tradicemi a zvyky. Podle mnohých navozují klidnou atmosféru, poskytují čas se pozastavit a popřemýšlet.

Přečíst
x
05.12.2012 Články

ČSSD a KSČM na Vysočině předvedly své pojetí demokracie

V úterý 27. listopadu proběhlo druhé zasedání nově zvoleného krajského zastupitelstva. Přestože o jeho průběhu média poměrně obšírně informovala, domnívám se, že byly málo zvýrazněny nebo téměř pominuty dvě významné události.

Přečíst
x
04.12.2012 Články

Senátor Vystrčil debatoval se studenty Vysoké školy ekonomické v Praze

S přednáškou „Investiční atraktivnost regionu“ aneb „O čem se vlastně bavíme?“ vystoupil v pondělí 3. prosince 2012 senátor Miloš Vystrčil na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze. 

Přečíst
x
01.12.2012 Články

Majitelé, pronajímatelé či kupující bytu, pozor!

Již je tomu téměř rok, co jsme se s paní senátorkou Evou Richtrovou – bývalou primátorkou Frýdku Místku domluvili, že s problémem evidence trvalého pobytu a některými dalšími musíme něco udělat.

Přečíst
x
28.11.2012 Články

Turecká delegace navštíví Senát

V rámci své oficiální návštěvy ČR budou v pátek 30. listopadu zástupci tureckých ministerstev přijati i představiteli Senátu.

Přečíst
x
16.11.2012 Články

Nevcehle přivítá hasičkou elitu z celé republiky

Již popáté se do Nevcehle na Telčsku sjedou tuto sobotu (17. listopadu 2012) nejlepší česká ženská a mužská družstva v požárním sportu. Důvod?

Přečíst
x
01.11.2012 Články

Po krajských a senátních volbách

Přestože to nadpoloviční většina potenciálních voličů nakonec ignorovala a svého volebního práva nevyužila, proběhly v polovině října krajské a ve třetině senátních obvodů i senátní volby.

Přečíst
x
25.10.2012 Články

Nebylo to včera, ale před rokem

Při svých úvahách o katastrofálním výsledku ODS v právě proběhlých krajských a senátních volbách jsem se také začal trochu probírat minulostí. Podařilo se mi dohledat můj projev, který jsem přednesl před více než rokem na XXII. kongresu ODS. Až mě zamrazilo, jak jsem se trefil. Dovoluji si Vám tedy bez dalších komentářů předložit můj více než rok starý projev jako nabídku k případnému přečtení a možná i k zamyšlení.

Přečíst
x
19.10.2012 Články

Výstavní síň Senátu zaplnily skvosty z Havlíčkobrodska

Spisovatelé Karel Havlíček Borovský a Jaroslav Hašek, básník Bohuslav Reynek, malíř Jan Zrzavý nebo také sochař Radomír Dvořák. Tato a řada dalších jmen budou až do 2. prosince letošního roku úzce spojeny s Výstavní síní Senátu Parlamentu České republiky. 

Přečíst
1 2 3 4 5 6