Články

Archiv

x
07.09.2020 Články

Hasič profesionál nebyl ještě před padesáti lety samozřejmostí

Srdečně Vás zveme na oslavy padesáti let od založení požární stanice Havlíčkův Brod, svěcení praporu a složení slibu členů Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina – stanice Havlíčkův Brod. Obdobné pozvání na oslavy padesátky jsem potom ještě obdržel od hasičů ze stanice Třebíč a Pelhřimov. 

Přečíst
x
25.08.2020 Články

V kůži toho druhého

Když mi to časově vyjde, rád se chodím proběhnout. Nedávno se mi stalo, že jsem v Telči běžel zámeckým parkem a u cesty na lavičce seděl mladý muž a u jeho nohou seděl téměř uprostřed cesty velký vlčák. Mladý muž i vlčák mě sledovali a já jsem sledoval je. Když jsem byl asi 30 metrů od lavičky, tak jsem již zřetelně viděl, že vlčák je tzv. na volno.

Přečíst
x
18.08.2020 Články

KoroNERV

V červenci mě oslovil ekonom Radim Dohnal s nabídkou, zda nemám zájem se setkat se členy neformální široké expertní platformy s názvem KoroNERV a diskutovat s nimi o možnostech a názorech na co možná nejefektivnější a nejméně ztrátové překonání problémů, které způsobila a pravděpodobně ještě způsobí koronavirová pandemie.

Přečíst
x
04.08.2020 Články

Krize jako příležitost

Kam se chystáš nebo chystáte na dovolenou, je v poslední době poměrně častá otázka, se kterou se možná mnozí setkáváme.

Přečíst
x
31.07.2020 Články

Senát a státní vyznamenání

Propůjčením nebo udělením státních vyznamenání České republiky jednotlivcům oceňuje stát jejich vynikající občanské zásluhy o budování svobodné demokratické společnosti, výsledky práce, úsilí o obranu vlasti, hrdinské a jiné výjimečné činy.

Přečíst
x
16.07.2020 Články

Vidět daleko, a dojít tam, není totéž

V červnu pršelo i u nás na Vysočině tolik, jako Ti mladší šedesáti let ještě nikdy nezažili. Nyní v polovině července nám léto ukazuje svoji typickou tvář a naše životy se díky postupnému rušení různých omezení a dalších opatření způsobených onemocněním Covid-19 vracejí do zajetých kolejí.

Přečíst
x
03.07.2020 Články

Obce a investice

Všichni jsme to v minulých týdnech a měsících zažili. Zavřené školy, zavřené restaurace, zavřené nebo omezeně funkční úřady a především továrny a další výrobny, nefungující malé a střední podniky, živnostníci téměř bez práce a s tím spojené výdaje na ochranné pomůcky a základní zajištění pro Ty, kteří najednou byli bez práce a často i bez prostředků.

Přečíst
x
01.07.2020 Články

20 bilionů

Evropská unie navrhuje si půjčit 20 tisíc miliard nebo chcete-li 20 miliónů milionů korun na obnovu Evropy po koronavirové krizi. Převedeno na počet obyvatel se jedná o půjčku 40 tisíc českých korun na každého obyvatele Evropské unie.

Přečíst
x
23.06.2020 Články

Maturita z matematiky

Končí první polovina června a v Senátu jsme právě většinově odhlasovali zrušení povinné maturity z matematiky. Předpokládám, že většina studentů jásá, konečně je jasno a navíc celá řada z nich si oddechla.

Přečíst
x
17.06.2020 Články

Lidice

První s kým jsem se 10. června v Lidicích potkal, byly lidické děti. V době počátku vyhlazování Lidic bylo nejmladšímu lidickému chlapci 16 dní, v tomto roce je mu o 78 roků více.

Přečíst
x
04.06.2020 Články

Nikdo jiný to za Vás neudělá

Jaroslav Kubera říkal, že svoboda a obhajoba svobody a ústavnosti je v politice těžká disciplína. Možná ta úplně nejtěžší. Když totiž svobodu máme, připadá nám to naprosto samozřejmé a většinou tedy neshledáváme důvodů, proč se o ni starat. Zejména mladší generaci, která se narodila do svobody, a troufnu si napsat, že i do blahobytu, se některé věci obtížně vysvětlují.

Přečíst
x
03.06.2020 Články

Chytrý mobil a matematika

Dnes skoro není nikoho, kdo by nevlastnil mobil. Všichni telefonujeme a domlouváme se prostřednictvím mobilního telefonu. Jsme schopni měnit svůj program nebo své plány nikoliv ze dne na den, ale doslova z hodiny na hodinu nebo dokonce z minuty na minutu.

Přečíst
1 2