Články

Archiv

x
28.12.2020 Články

Obtížný start

Tradičním seminářem o návrhu krajského rozpočtu začalo šesté volební období krajských zastupitelů na Vysočině. Nově zvolený hejtman a krajská rada to nebudou mít jednoduché.

Přečíst
x
24.12.2020 Články

Kouzelná jahoda

„Dědo, proč ten Vilda (Vilda je náš jorkšír.) a Šaro (Šaro je náš papillon.) zase štěkají? Nevíš, co chtějí?“

Přečíst
x
09.12.2020 Články

Karanténa

V pondělí 23. 11. jsem měl poslední rizikový kontakt s člověkem, který byl v úterý 24. 11. pozitivně testován. Ihned poté, co jsem se tuto informaci dozvěděl díky rychlé zprávě od pozitivně testovaného, což bylo ještě v úterý večer, jsem nastoupil v pražském pronájmu do dobrovolné karantény.

Přečíst
x
02.12.2020 Články

Bez akcí

Již ani nevím, kolikátý je to týden, kdy není v mém kalendáři téměř žádná poznámka o návštěvě místní společenské události nebo jiné oficiální nebo tradiční akce.

Přečíst
x
27.11.2020 Články

Šesté volební období začíná

Po krajských volbách vstupují samosprávné kraje do 21. roku svého zatím pořád ještě mladého života.

Přečíst
x
25.11.2020 Články

Daně a dluhy a peníze v kapse

Poslanecká sněmovna schválila změny daňového systému, které jsou na první pohled pro nás všechny příjemné. Stát daňovým poplatníkům sníží daně a nám tak zůstane více peněz v kapse. To je určitě dobře a na první pohled se zdá, že by byla hloupost to v Senátu nepodpořit.

Přečíst
x
13.11.2020 Články

Třicet jedna

Člověk by řekl, že některé tradiční události, zvyklosti, akce nebo rituály mají pevný řád a že na nich budeme jen obtížně něco měnit. A hle, přijde jedna koronavirová pandemie a všechno je jinak.

Přečíst
x
03.11.2020 Články

Promítání

Obecně platí, že naše minulá slova a minulé činy se, ať chceme nebo nechceme, do naší současnosti promítají nebo v budoucnosti promítnou.

Přečíst
x
30.10.2020 Články

Exponenciální průběh

Když se v době rychlého růstu počtu nakažených nemocí Covid 19 několikrát mění ministři zdravotnictví, není to určitě dobře. Kromě jiného dochází totiž ke snižování důvěry občanů ve vládu a v její schopnost zavádět a realizovat takové kroky a taková opatření, které povedou k tomu, že pandemii čínské chřipky úspěšně překonáme.

Přečíst
x
19.10.2020 Články

Senátní volby a nový poslanec za Vysočinu

V pátek a v sobotu proběhly senátní volby ve třetině senátních obvodů naší republiky. V 11 z 27 senátních obvodů zvítězili kandidáti navrhovaní hnutím Starostové a nezávislí, z čehož plyne, že STAN volby přesvědčivě vyhrál a gratulace je tedy na místě

Přečíst
x
07.10.2020 Články

Důvěra

Když jsem byl nedávno na Taiwanu, tak jsem si i díky chování obyvatel Taiwanu ostřeji uvědomil jednu důležitou skutečnost.

Přečíst
x
02.10.2020 Články

Svatý Václav a stříbrné medaile

V pondělí 28. září bylo volno. Snad alespoň někteří jsme si uvědomili, že máme český státní svátek, který nazýváme Dnem české státnosti. Toto datum bylo vybráno proto, protože je svátkem sv. Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu.

Přečíst
1 2 3