Články

Archiv

x
31.07.2020 Články

Senát a státní vyznamenání

Propůjčením nebo udělením státních vyznamenání České republiky jednotlivcům oceňuje stát jejich vynikající občanské zásluhy o budování svobodné demokratické společnosti, výsledky práce, úsilí o obranu vlasti, hrdinské a jiné výjimečné činy.

Přečíst
x
16.07.2020 Články

Vidět daleko, a dojít tam, není totéž

V červnu pršelo i u nás na Vysočině tolik, jako Ti mladší šedesáti let ještě nikdy nezažili. Nyní v polovině července nám léto ukazuje svoji typickou tvář a naše životy se díky postupnému rušení různých omezení a dalších opatření způsobených onemocněním Covid-19 vracejí do zajetých kolejí.

Přečíst
x
03.07.2020 Články

Obce a investice

Všichni jsme to v minulých týdnech a měsících zažili. Zavřené školy, zavřené restaurace, zavřené nebo omezeně funkční úřady a především továrny a další výrobny, nefungující malé a střední podniky, živnostníci téměř bez práce a s tím spojené výdaje na ochranné pomůcky a základní zajištění pro Ty, kteří najednou byli bez práce a často i bez prostředků.

Přečíst
x
01.07.2020 Články

20 bilionů

Evropská unie navrhuje si půjčit 20 tisíc miliard nebo chcete-li 20 miliónů milionů korun na obnovu Evropy po koronavirové krizi. Převedeno na počet obyvatel se jedná o půjčku 40 tisíc českých korun na každého obyvatele Evropské unie.

Přečíst
1