Články

Archiv

x
30.09.2011 Články

Postřehy z Ameriky - Den šestý

Možná i trochu symbolicky mířila naše cesta z Washingtonu do Philadelphie. Setkání s českým honorárním konzulem v Philadelphii Peterem Rafaelim patřilo k zatím mým nejsilnějším zážitkům.

Přečíst
x
29.09.2011 Články

Postřehy z Ameriky - Den pátý

Na neděli – pátý den návštěvy jsem se velmi těšil. Dopoledne jsme měli možnost být účastníky skutečně sváteční události. V jedné z největších washingtonských bazilik (Basilica of the National Shrine of the Immaculate Conception)

Přečíst
x
27.09.2011 Články

Postřehy z Ameriky - Den čtvrtý

Díky skvělé průvodkyni paní Janě Švehlové jsme při návštěvě hřbitova v Arlingtonu a Nationall Mall mohli slyšet výklad, který upozorňoval na významné okamžiky v dějinách USA a zároveň i na různá stigmata, se kterými se tato velká země musela a musí vyrovnávat.

Přečíst
x
26.09.2011 Články

Postřehy z Ameriky - Den třetí

Páteční ráno bylo zase o trochu lepší. Počasí tady ve Washingtonu je pořád velmi teplé a vlhké. Možná i proto jsem si byli s kolegou senátorem Petrem Víchou i zaběhat. Příjemné počasí a zeleň všude kolem k tomu přímo vybízí.

Přečíst
x
25.09.2011 Články

Postřehy z Ameriky - Den druhý

Po trochu zvláštní noci, na jejímž konci jsme se snažili vydržet v posteli alespoň do šesti hodin do rána amerického času (12.00 hodin našeho českého času) nás ve čtvrtek – ve druhém dni našeho pobytu v USA čekalo hned několik jednání.

Přečíst
x
23.09.2011 Články

Postřehy z Ameriky - Den první

I když je v USA ještě pořád středa 21.9. 2011 něco málo před půlnocí u nás doma je tomu jinak, díky šestihodinovému časovému posunu se již málem začíná rozednívat.

Přečíst
x
19.09.2011 Články

Problémy se zadlužením, s kým a kde se poradit.

Již několikrát v době své "senátorské praxe" jsem se setkal s lidmi,…

Přečíst
x
01.09.2011 Články

Zprávy ze Senátu: Jak dál s územními plány

Zasedání Senátu na začátku srpna nemělo být původně příliš složité a pro média tématicky příliš zajímavé. Situace se změnila poté, co byly mezi projednávané body zařazeny petice „Zachraňme Šumavu“ a petice „Za záchranu a zachování

Přečíst
1