Články

Archiv

x
27.10.2011 Články

Změna zákona o DPH a uznatelnost nákladů

Zveřejněná vyjádření objasňují vnímání a postoje…

Přečíst
x
26.10.2011 Články

Plný sál sledoval předávání Cen města Telče

Senátor Miloš Vystrčil, vedení města Telče, zastupitelé města, ředitelé škol a desítky hostů se zúčastnili slavnostního předání Cen města Telče za rok 2011 a Uznání města Telče žákům a studentům telčských škol a školských zařízení.

Přečíst
x
26.10.2011 Články

Schopným ženám v politice fandím, říká senátor Vystrčil

V minulých dnech dorazila do e-mailové schránky senátora Miloše Vystrčila žádost o zodpovězení několika otázek. Odesílatelem dotazníku byla společnost Fórum 50 %, která usiluje o vyrovnané zastoupení žen a mužů ve veřejném životě (více o společnosti najdete na http://padesatprocent.cz/. Odpovědi pana senátora týkající se současného zastoupení žen v české politice přikládáme v plném znění.

Přečíst
x
21.10.2011 Články

"Knihy a svoboda" vládnou největšímu veletrhu na Vysočině

Dlouhá fronta při autogramiádě amerického spisovatele, unitářského pastora, filosofa a učitele Roberta L. Fulghuma zahájila 21. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě, který si nenechali ujít ani poslankyně Jana Fischerová společně se senátorem Milošem Vystrčilem

Přečíst
x
21.10.2011 Články

Senátor Vystrčil a primátor Jihlavy Vymazal jednali s ministrem dopravy

Dopravní infrastruktura v okolí Jihlavy. Takové téma hrálo prim na čtvrteční schůzce, které se zúčastnili senátor Miloš Vystrčil, primátor města Jihlavy Jaroslav Vymazal a ministr dopravy Pavel Dobeš.

Přečíst
x
20.10.2011 Články

Regionální sněm ODS Kladno

Jak možná někteří čtenáři mého webu vědí, občas na svém webu zveřejňuji i některá podle mého názoru zajímavá, přínosná nebo i trochu provokativní vyjádření mých přátel a kolegů. Karel Šebek je můj kolega a kamarád senátor, dlouholetý starosta nyní místostarosta obce Neveklov. 

Přečíst
x
15.10.2011 Články

Ministr zemědělství Petr Bendl navštívil Bramborářské dny

Nově jmenovaný ministr zemědělství Petr Bendl vystoupil v pátek 14. října na tradičních havlíčkobrodských Bramborářských dnech a potvrdil tak Vysočinu jako významnou bramborářskou oblast. Zároveň se Petr Bendl jednoznačně vyslovil pro úzkou spolupráci se zemědělci a subjekty, které je zastupují.

Přečíst
x
11.10.2011 Články

Studenti z Telče pozorovali senátory při veřejném zasedání

Vidět české senátory v akci, pozorovat je při práci a ještě mít možnost podebatovat s jedním z nich – Milošem Vystrčilem. Studenti Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči si v pátek 7. října 2011 běžnou výuku okořenili netradičním výletem.

Přečíst
x
07.10.2011 Články

Zástupci Zakarpatské oblasti Ukrajiny obdivovali krásy Prahy a debatovali v Senátu

Prohlídka historických prostor Valdštějnského paláce, široká diskuze na různá témata a také procházka noční Prahou. Tak vypadalo úterý 4. října 2011 v podání čtyř vyslanců Zakarpatské oblasti Ukrajiny, kteří přijali pozvání od senátora Miloše Vystrčila.

Přečíst
x
03.10.2011 Články

Naše obce, Česká pošta a obecní peníze

V polovině září se nám ve spolupráci s Krajem Vysočina konečně podařilo nalézt termín setkání asi čtyřiceti starostek a starostů menších obcí mého senátního obvodu a Vysočiny s manažery České pošty Rastislavem Horáčkem a Vladimírem Dvořákem.

Přečíst
x
03.10.2011 Články

Postřehy z Ameriky - Den osmý - poslední

Návštěva Národní budovy České republiky (Bohemian National Hall), která je zároveň sídlem Generálního konzulátu České republiky i českých krajanů v New Yorku, byla první částí dopoledního programu

Přečíst
x
01.10.2011 Články

Postřehy z Ameriky - Den sedmý

Odpolední a částečně i večerní program pro mě byl neobyčejně zajímavý. V rámci našeho setkání s krajany jsme tentokrát měli možnost navštívit v New Yorku i českou školu. Školu provozují a financují (kromě jiného i z výnosu provozování typické české hospůdky) čeští krajané.

Přečíst
1